ایربگ چیست؟

کیسه های هوا دستگاه هایی مانند بادکنک هستند که هنگام برخورد اتومبیل، منبسط می شوند ، بالشتکی از هوا را هستند که مانع از خوردن صورت شخص بر روی داشبورد یا فرمان می شود و باعث جلوگیری از گیجی یا ضربه در اثر برخورد سر شخص می شود. کیسه های هوا معمولاً در صندلی های جلو تعبیه شده اند.
انواع ایربگ
اتومبیلی که به عنوان “کیسه هوا جانبی راننده” توصیف می شود ، تنها یک کیسه هوا دارد که برای محافظت از راننده طراحی شده است. اگر یک اتومبیل “کیسه هوا دوگانه” داشته باشد ، یک کیسه هوا برای راننده و یک کیسه هوا دیگر برای مسافر دارد. یک کیسه هوا جانبی از کنار اتومبیل بیرون می زند و در صورت پرتاب شدن سر، کیسه هوای صندلی در مقابل ضربه وسیله نقلیه ، محافظت از شخص را فراهم می کند ، یا در غیر این صورت با همراه پرتوهای ضربه ای جانبی کار می کند و از سرنشین در برابر ضربه محافظت می کند.
بیشتر بخوانید: تسمه تایمر چیست؟
برخورد یک طرفه یک کیسه هوا نیز مسافران را از تأثیرات جانبی ضربه محافظت می کند. در برخی وسایل نقلیه کیسه هوا و کیسه های هوا جانبی نیز در قسمت عقب تعبیه شده است. برخی از کیسه های هوا دارای سنسورهایی هستند که مواردی از قبیل شدت تصادف را تشخیص می دهند (و بسته به نیروهایی که درگیر هستند می توانند بطور کامل یا جزئی بکار روند) یا محل استقرار صندلی – بنابراین کیسه هوا خالی کیسه هوا نیست.

نکات ایمنی

ایربگ چیست؟ (نکات ایمنی)

ایربگ چیست؟ (نکات ایمنی)

اگرچه بدون تردید کیسه های هوا جان انسان را نجات می دهد ، اما هنوز هم نکات ایمنی وجود دارد که باید رعایت شود. در مرحله اول ، کیسه هوا طراحی شده است تا در رابطه با کمربند ایمنی مورد استفاده قرار گیرد – فقط به این دلیل که کیسه هوا امنیت راننده را مورد اطمینان خاطرتان قرار داده است ، به این معنی نیست که لازم نیست که از کمربند ایمنی استفاده نکنید.

ثانیا ، کیسه هوا خیلی سریع باد می شود و در 0.01 ثانیه ثانیه به تورم کامل می رسد. در حالی که یک aribag به جای اینکه شما را به سمت عقب هدایت کند ، شما را از ضربه محافظت میکند، اما هنوز هم با مقدار کمی نیرو مستقر می شود. همواره داستان هایی درمورد افرادی که با شیشه  که توسط کیسه هوا شکسته شده است ضربه های غیر قابل جبران دیده اند بیان شده اند.

اهمیت صندلی کودک

قرار دادن صندلی های کودک در صندلی عقب بسیار مهم است – نیروی مستقر در کیسه هوا می تواند یک کودک را مجروح یا حتی بکشد. با این حال ، برخی از تولید کنندگان اتومبیل می دانند که اگر والدینی به تنهایی با کودکان خردسال رانندگی کند ، این می تواند باعث ایجاد معضل شود: کودک در صندلی جلو و خوشحال است ، اما در معرض خطر آسیب دیدگی شدید کیسه هوا در صورت تصادف؛ یا کودکی که در صندلی عقب است برای مادر ناز می کند و راننده را منحرف می کند و بنابراین احتمال تصادف را افزایش می دهد. برخی از وسایل نقلیه مدرن سنسور سرنشین را برای کیسه هوا سمت مسافر طراحی کرده اند تا در صورت قرار گرفتن صندلی کودک در صندلی مسافر جلو ، کیسه هوا را تحریک نکند.

ما امیدواریم که تمام سوالات شما در مورد ایربگ یا همان کیسه ی هوا را داده باشیم.

نتیجه گیری: باتوجه به مقاله بالا و تعریفی که از ایربگ یا کیسه ی هوا داشتیم فهمیدیم که و قتی خودروی ما با مشکل مواجه شد از حرکت دادن در مسافت طولانی و مسافرت اکیدا خودداری کنیم چون ممکن است مشکلات زیادی به وجود بیاورد.

و بهترین روش تماس با خودرو بر تهران است که با کادری مجرب و با تجربه آماده ارایه خدمات به شما کاربر گرامی میباشد.

***********

“خودروبرتهران ازشما کاربرگرامی جهت وقت گذاشتن برای مطالعه مقاله بالا نهایت تقدیر و تشکر را دارد”

***********

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع کلیک کنید