تسمه تایم چیست؟تسمه تایم تسمه ای است که بر روی میل لنگ موتور  شما نصب می شود و دریچه های باز و بسته شدن را فقط در زمان مناسب برای کار صحیح کنترل می کند. تسمه تایم دارای دندانه هایی است که میل لنگ را به موقع  می چرخاند.

 

 

برخی از اتومبیل ها و کامیون ها از زنجیره های چرخشی یا چرخ دنده ها استفاده می کنند که از ماندگاری بیشتری برخوردار هستند. اما تسمه تایم ، از ترکیب لاستیک ، ساکت تر و کارآمد تر ساخته شده اند. آنها همچنین برای کار نیازی به مکعب ندارند.

در بعضی از موتورها اگرتسمه تایم  خراب شود ، سوپاپ ها در مواقعی که نباید باز باشند باز نگه داشته می شوند و توسط پیستون ها مورد اصابت قرار می گیرند و خسارت بزرگی به موتور شما وارد می کند. بنابراین می خواهید به هر قیمتی از آن جلوگیری کنید.

در حالی که تسمه تایم را تغییر می دهید ، ایده خوبی است که یک پمپ آب جدید نیز بگیرید. پمپ های آب دارای طول عمر مشابهی هستند و در حالی که تسمه تایم خاموش است ، می توان به راحتی به آنها دسترسی پیدا کرد. اگر منتظر باشید ، بعداً باید هزینه بیشتری برای نصب پمپ آب بپردازید.

چه موقع تغییر کمربند زمان بندی است؟ بیشتر تسمه تایم ها بین 100000 کیلومتر تا 145000 کیلومتر رتبه بندی می شوند. تسمه تایم را نمی توان به راحتی بررسی کرد ، بنابراین تسمه تایم خود را در یک برنامه جایگزین کنید. کتابچه راهنمای خود را بررسی کنید. اگر وقت آن است که تسمه تایم را عوض کنید ، می تواند با کمترین هزینه و آسان ترین روش با خودرو بر تهران تماس بگیرید .

https://khodrobartehran.com/

نتیجه گیری: باتوجه به مقاله بالا و تعریفی که از تسمه تایمینگ داشتیم فهمیدیم که و قتی خودرو یا کامیون ما با مشکل تسمه تایمینگ مواجه شدیم از حرکت دادن خودرو اکیدا خودداری میکنیم چون ممکن است مشکلات زیادی به وجود بیاورد و بهترین روش تماس با خودرو بر تهران است که با کادری مجرب و با تجربه آماده ارایه خدمات به شما کاربر گرامی میباشد.

 

***********

“خودروبرتهران ازشما کاربرگرامی جهت وقت گذاشتن برای مطالعه مقاله بالا نهایت تقدیر و تشکر را دارد”

***********

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع کلیک کنید