سرویس و نگهداری به موقع خودرو از جمله عواملی است که با عث افزایش طول عمر خودروی شما میشود اما حتی با سرویس به موقع نیز ایراداتی در خودرو به وجود می آید که دمار از روزگار صاحبان خودرو در آورده است. ما در این مقاله قصد داریم تا رایج ترین مشکلاتی را که برای خودروی شمابه وجود می آید را به شما معرفی کنیم.

رایج ترین ایرادات خوردرو

یکی از رایج ترین ایراداتی که در یک خودرو به وجود می آید روشن شدن چراغ چک موتور است .این چراغ زمانی روشن میشود که واحد کنترل یا ای سی یو خطایی را که توسط یک سنسور ایجاد میشود را دریافت کند و از آن جایی که بیش از 200 سنسور در خودرو وجود دارد، یافتن علت خرابی کار بسیار دشواری بوده که پیشنهاد میشود در هنگام مواجهه شدن با این خطا هرجه سریع تر به یک تعمیر کار حرفه ای مراجعه کنید.

رایج ترین ایرادات خوردروایرادات موتور خودرو

موتور خودرو زمانی به درستی کار میکند که هوا و سوخت وارد محفظه احتراق شده و میسوزند که برای درست انجام شدن این فرآیند باید بغضی از اجزای سیستم سوخت رسانی و احتراق به صورت هماهنگ کار کنند اما اگر یکی از این اجزا خراب شود باعث ایجاد اختلال در فرآیند احتراق شده و موتور خودروی شما کار نمیکند. اگر این مشکل برای شما رخ داد، هر چه سریع تر قطعه سیستم سوخت رسانی و احتراق را طبق توصیه های شرکت سازنده خودرو تعویض نمایید.

افزایش مصرف سوخت

زمانی که موتور به صورت درست و بهینه کار میکند، سوخت را بهینه مصرف کرده و باعث کم تر شدن مصرف و آلودگی زیست محیطی میشود. در مواقعی برخی از قطعات خودرو نظیر سنسور جریان هوا، سنسور سوخت، فیلتر های هوا و سوخت کثیف میشوند که سبب افزایش مصرف سوخت توسط موتور میشود که باتعویض به موقع این قطعات میتوان از بروز این مشکل جلوگیری کرد.

رایج ترین ایرادات خوردروطول عمر باطری

اکثریت باطری های ماشین تقریبا حدود سه سال و یا معادل 80000 کیلومتر عمر دارند که بعد از این مدت مشخص توانایی حفظ شارژ خودرا از دست می دهد و دیگر شارژ نمیشوند.تعویض سنسور دمای باطری و یا قطعات دیگر بخش شارژ در بوجود آمدن این مشکل جلوگیری میکند ولی تو صیه میشود که باطری را هر سه سال یک بار تعویض کنید.

جمع بندی

خب در این مقاله رایج ترین ایرادات خوردرو رو برای شما توضیح دادیم امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشه. چنانچه خودروی شما دچار ایرادات فوق شد و یا سایر مشکلات میتوانید با شماره زیر تماس گرفته و مشکلتون  رو در اسرع وقت رفع کنید.

 

رایج ترین ایرادات خوردرو

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع کلیک کنید