واشر سرسیلندر و ویژگی های آن

سلام امروز در خودروبار تهران میخواهیم واشر سرسیلندر و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار دهیم در سیلندر به دلیل فشار تراکم و احتراق بسیار بالا گاز حاصل شده از احتراق به مجاری روغن و آب نشت پیدا میکند حتی در مواردی دیده شده که این گاز به بیرون از موتور نیز رسیده و آسیب هایی را به موتور وارد ساخته است و این موضوع هرچقدر هم که شما سطح بلوکه و سرسیلندر خودرویتان را صاف و صیقلی کنید باز هم اتفاق خواهد افتاد و این دلیل اصلی استفاده کردن از واشر سرسیلندر است.

ویژگی های واشر سرسیلندر

و اما ویژگی هایی را که هر واشر سرسیلندر باید داشته باشد را در زیر به شما معرفی میکنیم:

ضریب حرارتی بالا : همانطور که میدانید به دلیل احتراق پیاپی در سیلندر باید واشر سرسیلندر از ضریب انتقال حرارتی بالایی برخوردار باشد تا در این حرارت دوام بیاورد و حرارت را به خوبی انتقال دهد.

تراکم پذیری : برای اینکه مواد از درون سیلندر به بیرون درز نکند باید توسط واشر سرسیلندر تمامی پستی و بلندی‌های سطوح سر سیلندر و بلوکه ها گرفته شود به همین منظور باید واشر از جنسی باشد که وقتی پیچ های سرسیلندر را محکم میکنیم تراکم به صورت کامل انجام شود تا هیچ نشتی صورت نگیرد و بهتر است بدانید که بهترین جنس برای واشر سر سیلندر مس است که عمل تراکم پذیری و انتقال حرارت را به خوبی انجام میدهد اما قیمت بالایی دارد.

ارزان بودن: واشر از جمله وسایل مصرفی است که با هر بار باز شدن سر سیلندر باید عوض شود به همین خاطر بهتر است تا از واشری استفاده کنید که هم از جنس مرغوبی برخوردار باشد و هم از قیمت مناسبی.

مقاومت در برابر فشار : مورد بعدی مقاوم بودن واشر در مقابل فشار است به این دلیل که واشر در بین حرارت و فشار بالایی قرار خواهد گرفت به همین منظور باید توانایی تحمل آن را داشته باشد.

در این مقاله ویژگی های اصلی واشر سیلندر را برای شما تشریح کردیم امیدوارم که از آن لذت برده باشید.

5 نکته در مورد مشکلات جاده ای که باید از آن جلوگیری کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع کلیک کنید