مشکلات رایج در مورد ماشین ها ، تکمیل سرویس و نگهداری روزمره برای قوی نگه داشتن اتومبیل، کامیون یا SUV بسیار مهم است. اما در بعضی مواقع ، مشکلات اتومبیل بوجود می آید و هر وسیله نقلیه علائم هشدار خاصی را نشان می دهد. برای کاهش پتانسیل خراب شدن و تعمیرات گران قیمت، 6 مشکل رایج در اتومبیل را که تمایل به پیدایش دارند ، ذکر کرده ایم.

1. چراغ های هشدار دهنده

چراغ موتور اخطار یا چک موتور متداول ترین مسئله برای اتومبیل های  ما است. این چراغ ها وقتی ECU (واحد کنترل موتور) کد خطایی را که توسط یک سنسور ایجاد می شود، روشن می کنند. از آنجا که بیش از 200 کد اخطار احتمالی وجود دارد، داشتن یک مکانیک حرفه ای با بررسی کامل یک چراغ هشدار دهنده بهترین روش برای تعیین منبع و انجام تعمیرات مناسب است.

مشکلات رایج ماشین2. موتور صدا دار

موتور هنگامی که هوا و سوخت به طور صحیح در محفظه احتراق مخلوط شده و می سوزد، بهتر عمل می کند. برای تکمیل کارآمد این فرآین ، یک سری از اجزای سیستم سوخت و احتراق باید با هم کار کنند. اگرچه بسیاری از قطعات متحرک به موتور صحیح عمل می کنند ، صدا یا درنرفتن موتور یکی از مشکلات اصلی است. برای کاهش مشکلات ناخوشایند یا صدای موتور، حتماً قطعات سیستم سوخت و احتراق را طبق توصیه شده توسط سازنده خود جایگزین کنید.

3. عدم صرفه جویی سوخت

یکی دیگر از مشکلات رایج ماشین، عدم صرفه جویی سوخت است. هنگامی که موتور به طور کارآمد کار می کند، سوخت را با سرعتی می سوزاند که به بهبود مصرف سوخت کمک می کند. با این وجود، چندین قسمت از سیستم سوخت مانند فیلترهای سوخت، فیلترهای هوا، سنسورهای جریان هوا و جرم و سنسورهای O2 سرانجام کثیف می شوند و از بین می روند. اگر این اتفاق قبل از تعویض آنها بیفتد، باعث می شود موتور بیشتر از حد معمول سوخت مصرف کند. باز هم، فعال بودن درمورد سرویس دهی معمول، راه حل را فراهم می کند.

بیشتر بخوانید»»» واشر سرسیلندر

4. باتری مرده

بیشتر باتری های ماشین باید حدود سه سال یا 50،000 مایل دوام داشته باشند. باتری مرده معمولاً در اثر کاهش آمپرها یا جریانهای الکتریکی ایجاد می شود که به طور طبیعی با کاهش باتری توانایی حفظ شارژ کاهش می یابد. یک جایگزین آسیب دیده، سنسور دمای باتری یا سایر اجزای سیستم شارژ می تواند این مسئله را تسریع کند. بهتر است باتری اتومبیل خود را هر 50،000 مایل یا سه سال جایگزین کنید، حتی اگر علائمی از آسیب نشان ندهد.

5. لاستیک های مسطح

در حالی که بیشتر لاستیک ها پس از ضربه زدن به یک شی یا سوراخ شدن مسطح می شوند ، ممکن است سایش و پارگی ساده منبع اصلی باشد. همانطور که توسط سازنده وسیله نقلیه شما توصیه می شود ، طول عمر لاستیک خود را با نگه داشتن چرخش مناسب طولانی کنید. به طور کلی چرخش لاستیک در هر 5000 مایل (یا وقتی روغن موتور خود را عوض می کنید) بهترین توصیه است.

مشکلات رایج ماشین6. ترمز فشار یا سنگ زنی

سیستم ترمز نیز مانند سایر قسمت های متحرک اتومبیل خود، در مدت زمان مشخصی از بین می رود. ترمزها برای متوقف کردن ایمن بسیار ضروری است، بنابراین هنگام بروز هرگونه علائمی از قبیل فشار، فشار یا پدال نرم تر، باید در اسرع وقت توسط یک مکانیک حرفه ای بررسی شود. اگرچه مشکلات جزئی می تواند باعث فشار و فشار صدا شوند، پس از شروع به کار ترمز، این یک علامت قطعی است که باید تعویض شود.

جمع بندی

خب در این مقاله مشکلات رایج ماشین مورد برسی قرار گرفت امیدواریم از خواندن مقاله لذت برده باشید. همچنین اگر به خدمات خودروبری نیاز داشتید از طریق شماره زیر با تماس بگیرید تا در اسرع وقت به مشکل رسیدگی شود.

مشکلات رایج ماشین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع کلیک کنید