5 نکته در مورد مشکلات جاده ای که باید از آن جلوگیری کنید


زمانی که ماشین شما در جاده قرار می گیرد، احتمال این که مشکلاتی ایجاد کند زیاد است. ما در این مقاله 10 نکته در مورد مشکلات جاده ای که باید از آن جلوگیری کنید رو به شما آموزش خواهیم داد، امیدواریم که از خواندن مقاله لذت ببرید.

5 نکته در مورد مشکلات جاده ای که باید از آن جلوگیری کنید

1. مشکلات مربوط به موتور

اگر موتور اتومبیل شما دارای منبع تغذیه معیوب می باشد، می تواند در استارت زدن اتومبیل به تأخیر بیفتید که ممکن است باعث شود ماشین شما در هر زمان از سفر متوقف شود. چنین مشکلاتی ممکن است در اثر گرفتگی سیستم موتور بوجود آمده در اثر گرما یا مشکل گرم شده دیگری ایجاد شود. مشکلات مربوط به استارت زدن میتوان از تخلیه باتری نیز باشد که حتما پس از چک کردن همه موارد سفری بدون نگرانی را شروع کنید.

2. لاستیک های خود را بررسی کنید

قبل از شروع سفر خود ابتدا پارگی لاستیک خود را برسی کنید. همچنین باد لاستیک خود را نیز برسی کنید که آیا باد کافی دارد و یا نه. سپس باید فشار لاستیک را برسی کنید، تمامی لاستیک ها باید فشار و در بالانس باشند.

5 نکته در مورد مشکلات جاده ای که باید از آن جلوگیری کنید

3. سیستم برق را بررسی کنید

قبل از مسافرت با اتومبیل، تمام اجزای متصل به سیستم الکتریکی را کاملاً بررسی کنید. مانند چراغهای بیرونی و داخلی، برف پاک کن شیشه جلو و شاخ. حتی اگر اینها هنگام شروع کار درست کار کنند، احتمال دارد که در هنگام رانندگی از حالت خارج شوند.

به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، مقداری لامپ و فیوز اضافی را در جعبه ابزار خود قرار دهید. هنگام چک کردن چراغ های ترمز، به کسی اجازه دهید تا در خارج از اتومبیل بایستد و تأیید کند که عملکرد مناسب دارد. تیغ های برف پاک کن را تغییر دهید اگر آنها مدت زمان طولانی استفاده شده اند.

بیشتر بخوانید»»» رایج ترین ایرادات خوردرو

4. برسی فیلتر هوا

راندمان موتور شما رابطه مستقیمی با هوای تمیز وارده به موتور شما را دارد. فیلتر هوای خود را چک کنید و در صورت نیاز تعویض کنید. همچنین فیلتر هوای شما باید آری از شاخه و گرد و غبار باشد. معمولا این قسمت از ماشین زیاد جدی گرفته نمی شود، به همین علت برسی این بخش باعث جلوگیری از مشکلات احتمالی می شود.

برای جلوگیری از خراب شدن سیستم های تهویه مطبوع و فیلترها ، باید سیستم های تهویه و تصفیه اتومبیل خود را قبل از بیرون آمدن در جاده بررسی کنید. برای راحتی و سهولت در سفر به تهویه مطبوع خودرو نیاز دارید. فیلترهای هوا اتومبیل موتور شما را از ذرات خارجی آزاد می کند که ممکن است باعث انسداد موتور خودرو و خرابی متعاقب آن شود.

5 نکته در مورد مشکلات جاده ای که باید از آن جلوگیری کنید

5. برسی تسمه خودرو

برای مطمئن شدن از سلامت تسمه آن را با دست برگردانید و سپس میزان صاف بودن تسمه را برسی کنید. در صورت پارگی و یا ترک بهتر است آن را تعویض کنید. به صدا ها توجه کنید، تسمه معمولا با صدای ها عجیب اعلام میکند که نیازمند تعویض است یا نه.

جمع بندی

خب در این مقاله به مشکلات جاده ای که باید از آن جلوگیری کنید پرداختیم امیدواریم که از خواندن مقاله لذت کافی را برده باشید. همچنین اگر در جاده با خرابی ماشین رو به رو شدید از طریق شماره زیر با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت به مشکل شما رسیدگی شود.

5 نکته در مورد مشکلات جاده ای که باید از آن جلوگیری کنید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع کلیک کنید