علل عمده گرمای بیش از حد ماشین و آنچه باید در مورد آن انجام شود


 با شروع تابستان و ترافیک های طاقت فرسا مشکلاتی برای صاحبان خودرو پیش می آید که یکی از آن ها گرم شدن موتور ماشین است. ما در این مقاله قصد داریم علل عمده گرمای بیش از حد ماشین و آنچه باید در مورد آن انجام شود رو توضیح بدیم، امیدواریم از خواندن مقاله لذت ببرید. قبل از اینکه وارد علل گرمای بیش از حد ماشین بشویم بیاید راه های جلوگیری از خسارت های بیشتر به ماشین را بخوانیم.

جلوگیری از خسارت های بیشتر

  • فورا برق را خاموش کنید
  • سیستم خنک کننده را روشن کنید
  • پنجره ها و در کاپوت را به دقت پایین بیاورید
  • با دنده 2 و 3 حرکت کنید تا خود را به جای ایمنی برسانید

اکنون می خواهیم دلایل احتمالی را برای شما بگوییم که چرا اتومبیل شما بیش از حد گرم شده است و برای جلوگیری از وقوع آن در وهله اول چه باید کرد؟

علل عمده گرمای بیش از حد ماشینعلل عمده گرمای بیش از حد ماشین

نشت در سیستم خنک کننده

نشت اولین دلیلی است که یک وسیله نقلیه شروع به گرم شدن می کند. نشت شیلنگها، رادیاتور، پمپ آب، محفظه ترموستات، هسته بخاری، واشر، شاخه های یخ زدگی و چند مورد دیگر همگی می توانند منجر به بروز مشکل در سیستم خنک کننده خودرو شوند.

غلظت ضدیخ

شما همیشه می خواهید از نوع صحیح ضدیخ در وسیله نقلیه خود استفاده کنید. ضدیخ اشتباه یا مخلوط اشتباه آب خنک کننده و مقطر می تواند باعث گرم شدن بیش از حد وسیله نقلیه شما شود. ضدیخ با گذشت زمان فاسد میشود و شما باید به طور برنامه ریزی شده آن رل برسی کنید.

علل عمده گرمای بیش از حد ماشینترموستات بد

ترموستات شما یک دریچه اصلی در سیستم خنک کننده است که اطمینان می دهد در صورت لزوم مبرد می تواند از طریق رادیاتور عبور کند. هنگامی که ترموستات در حالت بسته گیر کرده باشد، خنک کننده دیگر نمی تواند از آن عبور کرده و در موتور بیش از حد گرم شود. در هر نشانه ای از گرمای بیش از حد وسیله نقلیه خود، ایده خوبی است که فوراً وسیله نقلیه را بررسی کنید تا هرگونه تعمیر ساده احتمالی به مشکلات بزرگی تبدیل نشود.

بیشتر بخوانید»»» رایج ترین ایرادات خوردرو

رادیاتور بد

نشت و گرفتگی می تواند منجر به خرابی رادیاتور شما شود و هرگونه اختلال در عملکرد رادیاتور می تواند منجر به گرمای بیش از حد شود زیرا این امر نمی تواند گرما را از بقیه سیستم خنک کننده دور کند.

شیلنگهای فرسوده یا پاره شده

شیلنگ هایی که دارای ترک و حتی سوراخ هستند، شما را با موتور نشتی رها کرده و جریان ضدیخ را مختل می کند. یک شیلنگ خراب باعث مختل شدن گردش ضدیخ میشود و همین میتواند دلیل گرم شدن ماشین شما باشد.

فن رادیاتور بد

فن رادیاتور شما هوا را به سمت رادیاتور می کشد تا به کاهش دمای خنک کننده کمک کند اما یک فن فرسوده یا موتور خراب نمی تواند به کاهش دما کمک کند و منجر به گرمای بیش از حد شود.

علل عمده گرمای بیش از حد ماشینپمپ آب بد

پمپ آب شما قلب سیستم خنک کننده شما است و اگر به درستی کار نکند، به وسیله نقلیه فاقد فشار کافی برای حرکت موتور خنک کننده موتور در سراسر سیستم خنک کننده هستید. هرگونه مشکلی در مورد پمپ در اثر فرسایش، نشت یا هر چیز دیگری می تواند باعث گرم شدن بیش از حد خودرو شما شود.

جمع بندی

خب در این مقاله ما علل عمده گرمای بیش از حد ماشین رو تهیه کرده بودیم. امیدواریم که مقاله مفیدی بوده باشد. همچنین اگر خودتان نتوانستید مشکل را حل کنید میتوانید از طریق شماره زیر تماس بگیرید و از تیم خودرو بر تهران کمک بگیرید.

علل عمده گرمای بیش از حد ماشین

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع کلیک کنید