سیم دست ترمز خودرو چیست

سیم دست ترمز خودرو چیست ؟

در حالت کلی برای اینکه هر دو چرخ عقب هم زمان بتوانند عمل کنند ، دو حالت وجود داشته که بررسی آن می تواند در جهت مشخص کردن هدف اصلی سیم ترمز کمک شایانی کند . در یک حالت یک سیم به اهرم متصل است . کشیدن این قسمت دلیل بر این می شود که یک قطعه T شکل داخل حرکت لولایی  وجود داشته باشد و دو سیم متصل شده به اهرم چرخ های عقب در یک زمان به حرکت وادار شوند .

حالت دیگر به این صورت است که به هنگام کشیده شدن اهرم دیسک ترمز ، دو سیم نیز کشیده می شود و هر سیم ترمز دستی سبب فعال شدن یک چرخ عقب می شود  .

سیم ترمز و بریدن آن :

در صورت کلی ترمزهای مکانیکی اولین مثال های تعبیه شده در اتومبیل می باشند . در حالتی که اگر دقت کرده باشید در سیستم ترمز نیروی پای راننده از راه پدال ترمز ، به یک کابل واسط منتقل می گردد . سپس کابل نیروی وارد شده را به کفشک های ترمز منتقل می کند .

کفشک های ترمز در واقعیت همان لنت ترمز می باشند . ولی تنها تفاوتی که وجود دارد اینکه به جای ایجاد اصطکاک با دیسک داخل یک محیط کاسه ای شکل قرار داشته است و باعث ایجاد اصطکاک در سطح داخلی کاسه می شود . این سیستم تا حد بسیاری ساده می باشد ولی به مرور زمان منسوخ شده است . یکی از ایرادات اصلی این سیستم احتمال پارگی سیم ترمز می باشد که در خدمات ترمز باعث می شود که سیستم ترمز به کل از کار بی افتد .

در صورت تمایل به مشاهده و مطالعه سایر مقالات آموزشی ما میتوانید به بخش ( اخبار و مقالات ) مراجعه فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع کلیک کنید