ساندروف خودرو چیست ؟

ساندروف خودرو چیست ؟

سانروف خودرو بسیار ساده می باشد ولی با این حال بسیاری از افراد هستند که سانروف و مونروف را یکسان دانسته و تصور این را دارند که هر دوی آن ها کاملا با یکدیگر برابر می باشند ولی خوب هست بدانید ، سانروف و مونروف از تفاوت های بسیاری دارا هستند .

حال به معنی سانروف می پردازیم در صورتی که بخواهیم به حالت کلی تعریفی ارائه داده باشیم ، سانروف و مونروف به صورت مشترک به هر صفحه ای می گویند که در سقف اتومبیل به کار گرفته می شوند و هدف آن ها وارد کردن نور و یا هوا یا هر دو به داخل اتومبیل می باشد .

یکی از اصلی ترین تفاوت های سانروف و مونروف این می باشد که اکثرا سانروف ها شفاف و شیشه ای می باشند ولی مونروف رنگی ساخته می شوند . در حقیقت قادر هستم به عبارتی این گونه بیان کنیم که مونروف ها نوعی از سانروف ها به حساب می آیند . عملکرد مونروف هم می‌ تواند همچون سانروف دستی یا برقی بوده باشد .

البته در نظر داشته باشید که این روزها به سانروف های شیشه ای داخلی هم مونروف می گویند . در حقیقت می‌توان گفت که مونروف ها صفحه ای متحرک می باشند که ما بین سطح خارجی و داخلی سقف اتومبیل حرکت می‌ کنند .

تا به اینجا توضیح داده شد که سانروف اتومبیل چیست . اکنون در ادامه قصد داریم شما را با انواع متفاوت سانروف و همینطور تاریخچه آن آشنا سازیم .

تاریخچه سانروف :

در سال های اول دهه بیست قرن نوزدهم ، کم کم اتومبیل هایی روی کار آمدند که از یک سقف آهنی در عقب دارا بودند و سرنشینان بخش جلوی اتومبیل بالای سر خود پوشش سقفی نداشتند . این اتومبیل ها در زمان خود جزو ماشین های لاکچری و گران قیمت به حساب می آمدند و با اسم های سدان و کوپه شناخته شده بودند .

اواخر این دهه بود که سقف های فلزی متفاوت تر شدند و به طرز پیشرفته تر هم عملکرد داشتند . در اتومبیل های جدید ، سقف های فلزی وجود داشته و قسمتی از آن ها داخل شکاف سمت دیگر سقف اتومبیل پنهان می کردند .

کم کم اتومبیل هایی با سقف های به طور کامل از جنس فلز وارد بازار شد که اسم سدان بر آن ها گذاشته شد و بعد ها، اتومبیل های کوپه از سقف های فلزی و پارچه ای جمع شونده دارا بودند .

در این دهه بود که اولین سانروف فلزی متحرک را شرکت انگلیسی ام جی ابداع کرد .

سانروف چه کاربردی داشته و در چه اتومبیلی نصب می‌ شود .

در این قسمت قصد داریم شما را با کاربرد سانروف آشنا سازیم . سانروف ها هم برای این که قادر باشند هوا و نور را تنظیم کنید و هم به علت چشم انداز زیبایی که از آسمان به شما ارائه می‌ دهند کاربرد فراوانی دارند . سانروف بر روی برخی از اتومبیل ها به حالت فابریک و در کارخانه قابل نصب هستند ولی در حالت تمایل قادر هستید روی اتومبیل خود هم سانروف نصب کنید .

با توجه داشتن به نوع اتومبیل شما ، ابعاد و تکنولوژی به کار گرفته شده در آن ، سانروفی که بر روی اتومبیل شما نصب می ‌شود متفاوت می باشد . این تفاوت ذکر شده هم در نوع سانروف ماشین به کار گرفته می شود و هم در ابعادی که از آن استفاده خواهد شد .

لاذم به ذکر می باشد که ابعاد سانروف اتومبیل می بایست به گونه ای بوده باشد که به بدنه ماشین آسیب نرساند .

در بیش تر موارد ، کارشناسان نصب سانروف روی اتومبیل هایی که به صورت فابریک و از کارخانه بدون سانروف هستند را پیشنهاد نکرده چرا که این کار سبب وارد شدن صدمه به بدنه اتومبیل و ضعیف شدن سقف آن می باشد . البته در نظر داشته باشید  که این مورد هم بستگی به اتومبیل شما داشته که برای اطمینان از آن می بایست با نیروی متخصص مشورت کنید تا بتوانید تصمیم قطعی و درستی گرفته باشید .

منبع : khodrobartehran.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع